Pages

4 Nisan 2015 Cumartesi

TUĞRA 'NIN KULAK TÜPÜ AMELİYATI


Büyük Tosbağanın ameliyat macerasını burada anlatmıştım. Sıra geldi Tosbağaya...

Tuğra abisine göre daha sağlıklı bir çocuktu daha az hastalanıyor ve çabuk atlatıyordu. Hatta çene yapısının düzgün olması beni fazlasıyla mutlu ediyordu. Bu mutluluğum fazla sürmedi. Abisi kadar şiddetli hastalanmasa bile hastalanıyor hastalığı öksürüğe çeviriyor ve toparlanması uzun sürüyordu. Götürdüğümüz doktorlar hep alerjiden şüphelendiler ve biz bu sebeple alerji testi yaptırmıştık. Bu işten sonuç alamadık yani alerjisi yoktu ve Tuğra hastaydı. Hiçbir zaman geniz eti olacağını düşünmemiştim çünkü bademcikleri hiç şişmiyordu sadece orta kulak iltihabı oluyordu. Çorum'da götürdüğümüz kulak burun boğaz doktorları da kesin birşey demediler. Neredeyse Çorum'daki bütün doktorlara götürdük en son özel hastanedeki doktor geniz eti ve kulak tüpü ameliyatlarını burada yaptırmayın dedi. Aslında bunlar basit ameliyatlar ama nedense hiçbir doktor yanaşmıyor. Bunu çocukları ameliyat etmek istememelerine bağlıyorum.

Biz yine Ankara yollarına düştük. Düşmeden önce doktor araştırmasına girdik ama büyük sorunlarla karşılaştık. Kayra'nın zamanında üniversitelerde biraz fazla para verip proflara muayene olabiliyorduk ama tam gün yasasıyla bu durum değişmişti. Daha doğrusu hastanelerde daha az prof kalmış işinde iyi olan tutulan proflar muayenehaneler açmıştı. Muayenehaneye gideceksin yüklü bir miktar para ödeyeceksin peki ameliyat ne olacak şu özel hastaneye gel herşey ücretli ameliyat ol. Durum bu Allahım başka dert vermesin çok sıkıntılı. Bu kadar paradan çıkacak durumumuz yoktu ayarladığımız prof un da tavırlarını beğenmeyince ne yapacağımız şaşırmış halde Ankara'da kaldık. Eşimin patronu Çorum'a 15 günde bir gelen başka bir profu ayarladı sağolsun ameliyatı çorumda yaptırmış olduk.
Sadece geniz eti alındı ve kulak tüpü takıldı. 
Sabah girdiğimiz hastaneden akşama doğru ameliyat olmuş olarak çıktık neredeyse 9 ay oldu şimdi dönüp bakınca ve bu kışı nasıl geçirdiğimizi düşündükçe iyi ki yaptırmışız diyorum. Yine söylüyorum bunlar basit ameliyatlar Allahım beterinden saklasın hiçbir çocuk hastalanmasın...

2 yorum:

güzel yorumlarınızı bekliyorum

Bunlara Baktınız mı?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...