Pages

16 Ocak 2017 Pazartesi

201625 Aralık 2015 Cuma

Her sabah kalktığımız gibi normal bir sabaha uyanmıştık. Herkes okul ve işe yetişme telaşında, Kayra "anne hasta gibiyim" dedi ben de kahvaltısını edince içmesi için ilaç verdim evden çıktım. Öğlen arası eve gelmedi aradım açmadı. (sessize aldığı için duymuyor).

Akşam eve girmemle Tuğra "anne abim çok hasta yatıyor" demesi bir oldu. Zaten beyaz tenli oğlum iyice bembeyaz olmuş titriyor. Yemek yedirip tekrar ilaç verdim. Ateşi düştü dinlendi ve uyudu.

Gece saat 3 gibi büyük bir gürültüyle uyandık. Yatak odasının ortasına geldim "Allahım ne oluyor deprem mi oldu" diye düşünürken Kayra'nın anne diye seslenmesiyle irkildim banyonun ışığı yanıyor kapıdaki terettütden sonra içeriye girmemle Kayrayı yerde yerler kan eli yüzü kan içinde bulmam bir oldu. Düşmüş ne olduğunu hatırlamıyor. Düştüm burnumu lavobaya çarptım dedi. Öyle bir manzarayla karşılaşan annenin durumunu düşünün siz. Babası aldığı gibi özel hastaneye götürdü. Soğuk algınlığı ilaçlarını verip göndermiş doktor.

Ertesi gün cumartesi ben çalışıyorum. Annemi aradım çocukların başına gel ilgilen diye. Tuğranın arkadaşı da geldi güzel bir gün geçirdiler. Akşam eve geldim Kayra halsiz olsa da durumu iyi. Yedik içtik oturduk. Akşam saat 10 gibi içime bir şüphe düştü. Kendi kendime "Hacer kalk çocuk tekrar hasta olabilir ortalığı topla" bu hışımla kalktım ortalığı topladım. Tuğrayı banyoya soktum tam yıkayacaktım. Eşim kolunda Kayra ile geldi başı dönüyormuş ne olduğunu anlamaya çalışırken çocuk kollarımızda bayıldı. Kollarımızda demeyelim tutamadık bile koca çocuğu. Hiç bayılan birini görmemiştim. Tuğra çığlık çığlığa... Şükürler olsun ki bir süre sonra ayıldı. Hemen aldığımız gibi bu sefer devlet hastanesine götürdük. Tahliller yapıldı serum bağlandı. Biraz olsun kendine geldi. Sonuçlar elimizde ama bizi göndermiyorlar. Uzman çocuk doktoru görsün diyorlar. Sonuçları kendi kendimize inceliyoruz kan değerleri yerlerde özellikle WBC değeri çok kötü internetten bakıyorum lösemiden bahsediyor eşime bile söyleyemiyorum. Sadece bekliyorum. Doktor kan değerlerinin çok kötü olduğunu yatış yapmamız gerektiğini söyleyip bizi yukarıya çıkarıyor. Hemşire panik halde niye böyle oldu, maske takması lazım, yalnız odada kalması lazım, mikrop almaması lazım, yemek yemiyor mu dedikçe benim paniğim kat kat arttı. Gece saat 4 civarı odamıza geçtik serumlar iğneler derken Kayra biraz rahatladı ve uykuya daldı. Ben de diğer yatağa uzandım biraz olsun uyumuşum ama nasıl bir titremeyle uyandım "Allahım ben de ateşleniyorum ve duramıyorum." Hemşire bir Kayranın ateşini ölçüyor bir benimkini.

Sabah daha fazla dayanamadım eşimi aradım ilaç getir ben kötüyüm. Getirdi ilaç ama bana fayda etmiyor. Sen başında dur ben eve gidiyorum. Allahım nasıl hastalandım çocuğu bile gözüm görmüyor. Eve gittim yattım. Annemgilin haberi oldu hemen geldiler ama ben yataktan kalkamıyorum. Babamla acile gittim hastaneler nasıl kalabalık. Doktora "çocuğum hastanede yatıyor benim ayağa kalkmam lazım" deyip en kuvvetli ilaçları istiyorum. Hemen bana da serum taktılar ama nasıl bir hastalıksa pek fayda etmedi maalesef.

Kayra babasıyla hastanede ben evde yatıyorum. Akşam üzeri eşim aramaz mı ben çok kötüyüm babam gelsin çocuğun başına diye... Allah Allah hepimiz hastalandık. Babam gitti Kayranın başına biz eşimle evde yatak yorgan yatıyoruz.

2 gün bu böyle devam etti. Biz evde hasta Kayra hastanede başında ise ya dedesi ya da annennesi...
Geçen yıl domuz gribi vardı ortalıkta herhalde biz de ondan olduk. Kesin birşey denmedi ama olabilir dendi.

Kayra 1 hafta hastanede kaldı yılbaşında ise eve izinli getirdik. Ama kan değerlerinin düzelmesi zaman aldı. Bir indi bir çıktı biz de bu böyle olmayacak deyip Ankaraya Hacettepe Üniversitesine çocuk onkolojiye götürdük. Allahıma binlerce kez şükürler olsun ki sonuçları iyi çıktı. Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın çok zor günlerdi.

Geçen yıla böyle kötü başlamıştık. İnşallah bu yılımız güzel geçer.

2 yorum:

  1. Allahım sen koru çocuklarımızı...
    Bu sene sağlıkla, güzellikle geçecek inşallah...

    YanıtlaSil

güzel yorumlarınızı bekliyorum

Bunlara Baktınız mı?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...